Özel öğrencilerden özel sergi

Ortaca’da özel öğrenciler 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında sergi düzenledi.

Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen etkinliğin açılışını Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ile Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir yaptı.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, sergi açılışında yaptığı konuşmada; “Çocuklarımız ile bir arada olmaktan çok mutlu oldum. Fırsat verilirse özel çocuklarımızın başarılarına başarı katabileceğinin en güzel örneğini burada görmekteyiz. Ben özellikle eğitmenlerimize, öğrencilerimize çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir ise şunları söyledi; “Bizler üyelerimiz ile birlikte bugün burada olmaktan hatırlanmaktan ve bir arada olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. Derneğim adına Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Başkan, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi’ye teşekkür ederim.”

“Bisiklet keyfi”

Öte yandan Engelliler Haftası dolayısıyla Ortaca Kent Konseyi, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi, Eşpedal Muğla İl Temsilciliği, Hürpedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneğince düzenlenen etkinlikte engelli bireyler bisiklet sürmenin keyfini tattı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı