Özel Öğrencilere “Postane ve Postacılık” Anlatıldı

Ortaca’da, özel öğrenciler PTT haftası kapsamında postaneyi ziyaret etti.

İlçedeki özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören 5 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte Atatürk Mahallesi’nde bulunan Ortaca PTT Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

PTT çalışanları özel öğrencilere bir vatandaşın postaneden yapabileceği tahsilat, havale, kargo ve mektup gönderme işlemlerini anlattı.

Ortaca PTT Müdürü İbrahim Demirel, PTT çalışanlarının yaz, kış demeden çalışmalarını fedakarca sürdürdüğünü söyledi. Demirel, öğrencileri ağırlamaktan şeref duyduğunu belirterek ziyaret için teşekkür etti.

Özel eğitim merkezi öğretmeni Gülsüm Rana Aksoy; “Postanede ne gibi işlemler yapıldığını, insanların neden postaneye geldiğini, buraya geldiğimizde neler yapabileceğimizi öğrencilerimizin görmesini istedik. Okulda bu konularla ilgili bilgi verdik. Ardından da çalışmaları yerinde görmeleri için ziyaret ettik. ” dedi. Aksoy, kendileri ile ilgilenen PTT personeline teşekkür etti.

Öğrenci Buse Tuncay ise şunları söyledi; “burada neler yapıldığını bize gösterdiler. Postaneden para çekiliyor. Burada çalışanlar bize gelenleri evimize kadar getiriyor. Bunları öğrendim. Ziyaret ettiğimiz için mutluyum.”

Ziyarette öğrenciler PTT Müdürü Demirel ve çalışanlara hediye verdi.

Yorum
Başa dön tuşu