PASTANIN PAYI EŞİT Mİ..?       

 

Bir tarafta ayakta kalma mücadelesi verenler,  diğer tarafta ise lüks içinde yaşayanlar..

Bir tarafta pazarlar da pazarcı esnafın akşamüzeri çürük diye bıraktığı malzemelerden yiyecek seçenler, diğer tarafta ise  bola döke harcayan ve israfın dibine vuranlar..

Bir tarafta masraf kısmak için işine bile yürüyerek gidenler, diğer tarafta ise bayram tatilinde trafiği kilitleyip, kilometrelerce kuyruk oluşturanlar..

Bir tarafta milyonluk arabalara binenler, diğer tarafta ise ayakkabı bile alamayanlar..

Bir tarafta gırtlağına kadar borç içinde olanlar, diğer tarafta ise servetine servet katanlar..

Bir tarafta çoluğunun çocuğunun boynunu bükük bırakıp, en küçük ihtiyaçlarını bile karşılayamayanlar, diğer tarafta ise ihtişam ve şatafat içinde yaşamanın zirvesinde olanlar..

Bir tarafta açlık sınırında yaşayanlar, diğer tarafta ise israfın dibine vuranlar..

Bir tarafta kuruşu hesaplayanlar, diğer tarafta milyonları saçanlar…

Bir tarafta sıkıntıdan, dertlerden  geceleri uyuyamayanlar, diğer tarafta  ise geceleri eğlence mekanlarında sabahlayıp uyumayanlar..

Bir tarafta Helali, haramı bilen dürüst insanlar, diğer tarafta haramzadeler..

Bir tarafta ülke ve milleti için çileye talip olan ve her türlü fedakarlığa  katlananlar , diğer  tarafta ise ülkenin kaymağı ve nimetlerinden faydalananlar…

Bir tarafta saf ve temiz duyguları ile  sürekli oynanıp, aldatılanlar, diğer  tarafta ise aldatmayı ve ihaneti yaşam tarzı haline getirmiş olanlar…

Bir tarafta köle gibi çalışmak zorunda bırakılanlar, diğer tarafta ise  “Efendiler”..

Bu milletin kurtuluşu  ; sağcı veya solcu olmakta değil, o partinin veya şu partinin iktidara gelmesi ile değil, dindar veya  dinsiz olmakta değil, o mezhep veya şu mezhepten olmakta değil, o tarikat veya bu tarikat ehli olmakla değil, o etnik kökenden veya şu etnik kökenden, ya da şu gruptan veya bu gruptan olmaktan değil..

ÖNCE İNSAN OLMAKTAN , ADALET  ve HAKKANİYETE SADIK OLMAKTAN  GEÇER…

Ekonomik hayatta, siyasette , bürokrasi de ve sosyal yaşam içinde EŞİTLİK şart..

ÇİLENİN ’de   DERTLERİN ‘de NİMETLERİN’ de PAYLAŞIMINDA HAKKANİYET ŞART..

Başta devletin yönetimin de söz sahibi olanlar ve yetkililer ,  “ SIKINTI “  içinde yaşayan SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN,   biran önce YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK, TEDBİRLERİ  hem de ACİLEN ALMALIDIR…

FIRSATÇILARA göz açtırılmamalı, Devletin asıl sahibi olan aziz milletin yüzü güldürülmelidir..  Bu mesele siyaset üstü bir meseledir  ve üzerinde çok hassas durulmalı , konuya çare üretilmelidir..

Fakirin umudu tükenmesin. Ülkemizin geleceği hep AYDINLIK OLSUN..

Yorum
Başa dön tuşu