Profesyonel Turiste her kesimden destek

Ortaca Belediyesince, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunu tanıtabilmek için başlatılan “Türkiye’nin En İyi İşi” isimli yarışmayı kazanan profesyonel turist açıklandı.

15 Mayıs-14 Temmuz tarihleri arasında www.bestjobinturkey.com adresine yapılan başvuruları değerlendiren jüri profesyonel turisti seçti.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, projeyi yapan ajans yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan jüri, 27 ülkeden 8 bin 235 başvuru arasından avukat Efe Tanay’ı, profesyonel turist olarak belirledi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün projeye, ‘’Muğlamızın, İlçemizin tanıtımına turizmine, ekonomik ve kültürel katkı sağlayan projenizi gönülden kutlarım, bu yarışmada emeği geçen herkese, birincilik kazanan turistimize selam ve saygılarımı sunarım’’ mesajı göndererek destek verdi.

Projenin bölge ve ülke turizminin tanıtımına katkı sunduğuna inandığını belirten  Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise “Ülkemizin her değerinin tanıtılmasında fayda görüyoruz. Bizde burada, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’deki turistik değerleri ön plana çıkarmak istiyoruz. Proje tanıtım görevini yerine getirdi. Bu vesile ile bizlere destek veren İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün’e teşekkür ederim.” dedi.

Diğer yandan, Milletvekili Ergün’ün yanı sıra bürokrasi, siyaset, iş ve spor dünyasından birçok isim yarışmanın önemine değinerek projeyi desteklediklerini belirtti.

Yorum
Başa dön tuşu