Rafting Milli Takım aday kadrosu Dalyan’da kampa girdi

Rafting Milli Takım Başantrenörü Savaş İzmirli, hedeflerinin Fransa’da yapılacak dünya şampiyonasında en iyi dereceyi elde etmek olduğunu söyledi.

Rafting Milli Takım aday kadrosu Ortaca’da çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Rafting Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Dalyan Kanalı’nda gerçekleştirilen kampa, 48 sporcu katıldı.

Rafting Milli Takım Başantrenörü Savaş İzmirli, 9 günlük kampın ardından Milli Takımı oluşturacaklarını aktardı.

Türkiye’de derece yapan ilk üç takımı kampa çağırdıklarını ifade eden İzmirli, “48 sporcu 12 antrenörümüzle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan antrenmanlar akşama kadar devam ediyor. Buradaki çalışmalar sonucu elde ettiğimiz verileri değerlendirip milli takımımızı seçeceğiz.” diye konuştu.

Dünya Rafting Federasyonu’nun 2020 faaliyet programı takvimine göre Fransa, İtalya, Bulgaristan ve Çekya’da dünya ve Avrupa şampiyonalarının olduğunu belirten İzmirli, ilk hedeflerinin Fransa’da yapılacak 2020 Dünya Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanmak olduğunu kaydetti.

Hava şartlarından memnun olduklarını dile getiren İzmirli; “Mevsim şartları ülkemizin bu bölgesinde çok uygun. Bizim sporumuz da doğa sporu olduğu için genelde kamp için bu bölgeyi tercih ediyoruz. Verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz.” dedi.

Milli sporcu Yavuz Selim Öztürk, Dalyan’ın antrenman için çok uygun şartlara sahip olduğunu söyledi. Katıldıkları şampiyonlarda önemli dereceler elde ettiklerini anlatan Öztürk, en iyi şekilde çalışarak bu başarıyı devam ettirmek istediklerini vurguladı.

Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık, rafting takımlarının Van’da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nda 5 kupa kazandığını hatırlattı.

Kulüplerinden 12 sporcunun milli takım aday kadrosuna çağrılmasından mutluluk duyduklarını dile getiren Kırık, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugünlere gelebilmek için çok çalıştık. Fransa’da yapılacak dünya şampiyonasında sporcularımızın milli formayı giymesini arzu ediyoruz. Türk bayrağını uluslararası platformda dalgalandırmak istiyoruz.”

Yorum
Başa dön tuşu