Resmi İlanların Dijital Mecrası www.ilan.gov.tr

Basın İlan Kurumu’nun (BİK), resmi ilanların geniş kitlelere daha etkin bir şekilde duyurulması hedefiyle kurduğu, işlevsel ve kullanıcı dostu, resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr,  internet sitesi ve mobil uygulamasının yanısıra sosyal medya hesapları üzerinden de kullanıcılarına, resmi ilanlara dijital ortamda sınırsız erişim imkanı sunuyor.

Yeni yüzüyle 1 Mayıs 2016 tarihindenberi yayında olan ve her geçen gün ziyaretçi sayısı artan bu yılın (2018) ilkaltı ayında 3 milyonun üzerinde ziyaretçi,  19 milyon sayfa görüntülemesialan www.ilan.gov.tr’de, her gün 500’ün üzerinde resmi ilan yayınlanıyor ve bu resmi ilanlara internet sitesinin gelişmiş arama alt yapısı ilekategori bazında veya ilan haritası üzerinden ilanın yayımlandığı il bazındaarama yapılarak kolaylıkla ve süre sınırlaması olamadan ulaşılabiliyor. İcra, ihale, tebligat ve insankaynakları kategorilerinde sınıflandırılan tüm resmi ilanların yayımlandığıilan.gov.tr de, siteye abone olan ziyaretçilere ayrıcalıklı hizmetlersunuluyor. Kişisel bilgiler girerek kolayca abone olunan sitede “favori arama” seçeneğine eklenen resmi ilanlar daha sonra da aboneye gösterilme kolaylığı sağlanıyor. “Arama seçeneği kaydetme” özelliği ile kişiye özel arama kriterleri oluşturup, bu aramalar kaydedilebiliyor.

Tanıtımfilmi ve sosyal medya hesapları kamuoyunun hizmetinde

BİK görev alanındaki resmi ilanyayınıyla alakalı 600’den fazla gazetenin internet (haber) sitesinde bulunandijital pano uygulaması üzerinden www.ilan.gov.tr’de yayınlatılan resmiilanların daha çok kişiye ulaştırılması amacıyla çalışmalarına devam eden BİKkamunun genelini ilgilendiren resmi ilanları haberleştirerek resmi ilanportalında ve kurumsal sosyal medya hesaplarından (Facebook, Twitter) dapaylaşıyor. Resmi ilanların dışında, Vakıfbank ve Vakıflar Genel Müdürlüğünün gazete yayınmecburiyeti bulunmayan kurumsal ihale duyuruları, taşınmaz satış/kiraya verme,yapım inşaat işleri ile ilgili ilanları da resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr’de  KurumHarici İlanlar bölümünde yayınlanıyor. BİK, www.ilan.gov.tr sitesinin ve kullanım kolaylığının anlatıldığı bir reklam filmi hazırlayarak, kamuoyunun istifadesine sundu.

Yorum
Başa dön tuşu