Sağanak yağış başladı

Ortaca'da, Meteoroloji Müdürlüğünce uyarısı yapılan sağanak yağış etkisini göstermeye başladı. 

Etkili olan yağışlarda ilçe merkezinde herhangi bir olumsuz durum bildirilmedi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü ve AFAD tarafından gönderilen uyarı mesajın kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışın beklendiği ifade edildi. Muğla için ayrıca kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı da yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ”Muğla kıyılarında rüzgarın saatteki hızı 40-70 kilometre olması beklenirken, 23.11.2022 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren metrekare 51-100 kg yağış olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadesi kullanıldı.

Muğla AFAD İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ”Meteorolojiye göre yarın Muğla’da çok şiddetli yağış ve kuvvetli Rüzgar beklenmektedir. Fırtına, sel, yıldırım, doluya karşı dikkatli ve tedbirli olun.” denildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılan açıklamada da beklenen hava muhalefeti nedeniyle Bodrum – Datça feribot seferleri karşılıklı iptal edildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “23.11.2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan; Bodrum – Datça: 09.00, Datça – Bodrum : 16.00 feribot seferleri hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir.”

Yorum

Başa dön tuşu