Şahin Akdemir için hayrat çeşmesi

Marmaris'teki yangında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden Köyceğizli Şahin Akdemir adına hayrat çeşmesi yaptırıldı.

İstanbul Beyoğlu’nda, Marmaris’te çıkan orman yangınında hayatını kaybeden Şahin Akdemir için hayrat çeşmesi yaptırıldı.

Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir anısı Beyoğlu’nda yaşatılacak.

Beyoğlu Belediyesi tarafından, Şahin Akdemir’in anısının yaşatılması amacıyla Beyoğlu’nun en yoğun semtlerinden olan Kasımpaşa’ya hayrat çeşmesi yaptırıldı.

Tören de konuşan AK Parti Genel Başkan yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, “Şehit düşmüş evladını toprağa vermiş bir babanın hemen yeşil vatan için mücadele ettiğine ben orada şahitlik ettim. Ali amcamızla ve evlatları ile ne kadar gurur duysak az. Böyle güzel evlatlar yetiştiren anne ve babalar var olduğu müddetçe bu vatanın sırtı yere gelmez” açıklamasında bulundu.

Ağabeyi gibi turizm sektöründe çalışan Baykal Akdemir, “Gururluyum, mutluyum çünkü her annenin böyle yiğidi olmaz. Zaten askerde de başına çok şey geldi. Ama orada şehit olmadı. Şimdi vatan için toprak için bir nefes için şehit oldu” dedi.

Oğlu adına böyle bir çeşme yaptırılmasından dolayı gurur duyan baba Durali Akdemir, “Yangının aşağıdan ve yukarıdan bastırdığını gördüm. Oğlum o alevlerin içinde dumandan dolayı canını vatan için feda ettiği için gururlu ve şerefliyim. Oğlum şehit olmuştur ama bu çeşmeden her biri birer damla içtiği için böyle bir şehit olmasından onur duyuyorum” diye belirtti.

Şahin Akdemir adına yaptırılan hayratın yanına uzun ömürlü olmasıyla bilinen mavi Göknar fidanı da dikildi.

Yorum
Başa dön tuşu