üstbilgi relşam

SAMİMİYET TESTİ

Darbe kalkışması akşamı, önce ne olduğunu anlayamamıştık. Tatbikat mı operasyon mu derken,Sonra darbeye kalkışanların olduğunu öğrenince  de demokrasimize ve devletimize sahip çıkma adına, hemen sokağa çıkmıştık. O gece yaşadıklarım, gördüklerim ve şahit olduklarım asla hafızamdan çıkmaz ve çıkmayacaktır. Yaşadığım çevrede ki insanları tanımak adına o gece, benim için adeta turnusol  kağıdı gibi olmuştur.

Kim gerçek vatanseverdir, kim gerçek demokrattır, milliyetçidir, Atatürkçüdür, İslamcıdır, devrimcidir, Emperyalist karşıtıdır bunu o gece anladım ve çevremde ki insanları tanıdım..

Satır İçi Makale

Eşim ve iki evladım yanımda olmak sureti ile Dalaman belediye binasının olduğu alana geldiğimde, 3-5 öğretmen arkadaşım dışında kimse ,henüz yoktu..

Siyasi partilerin Ak parti, Chp ve Mhp teşkilatlarından hiç kimse ortada görünmüyorlardı.

O gece önce ,her partiden  “ vatansever seçmen “,  partilerinin yöneticilerinden önce sokağa çıktı ve demokrasinin ve devletinin yanında oldu. Tavır koydu. Buna birebir şahit olanlardanım.

İlgili Makaleler

Dalaman caddelerinde  darbecilere karşı,demokrasiye sahip çıkmak adına, vatanın ve devletin geleceği kararmasın diye, evlatları ile birlikte katılan, darbe karşıtı ,tüm siyasi çevrelerden vatanseverlerin hem fotoğrafları, hem de video görüntüleri arşivimdedir. Darbe gecesi işin rengi değişip, darbe kalkışmasının başarısız olacağı anlaşılınca, sokağa çıkmayanlardan  bazılarının, sokağa çıkamamalarına kılıflar uydurmaya başladıklarını da gördük, bunların Demokrasi nöbetlerinde en ön saflarda yer alıp, kahramanlık gösteri ve nutuklarına da şahit olduk. Tam bir omurgasızlık örneklerini bolca yaşadık, ve şahit olduk. Evlatlarımıza ders ve nasihat niteliğinde anlatacağımız bir çok tecrübeyi, o gece epeyce biriktirdik…

Şimdi yerel seçimler var. Bol vatanseverlik, demokrasi ve milliyetçilik nutukları ile aday,adaylığını açıklayanları görüyor ve duyuyorum. Hangi partinin aday ,adayı olursa olsun, ben darbe kalkışmasının olduğu gece, ne yaptığına ve nasıl bir tutum sergilediğine bakarak, aday hakkında kendimce olumlu veya olumsuz bir kanaat sahibi oluyorum.

Çünkü ; o gece biz, ABD ve işbirlikçisi emperyalistlere direndik.

Biz o gece FETÖ ve elemanlarını değil, ABD’yi yere serdik.

Atatürkçüyüm diyen bir aday, Emperyalistlerin karşısında olmak zorundadır.

Milliyetçiyim diyen bir aday, Emperyalistlerin karşısında olmak zorundadır.

Siyasal İslamcı bir aday, Emperyalistlerin karşısında durmak zorundadır.

Devrimciyim diyen bir aday, Emperyalistlerin karşısında olmak zorundadır..

SÖYLEMEK YETMEZ. İCRAAT GÖSTERMEK ZORUNDADIR. 15 Temmuz akşamı hangi siyasi görüşten olursa olsun, Emperyalist ABD ve işbirlikçilerine karşı duruş sergileyememişse, ben siyasi söylemlerini samimi bulmam. İcraatına bakarım. Vatansever, Atatürkçü,Milliyetçi, Devrimci ve Milli görüşten söylemler ile aday, adaylığını açıklıyorsa ben o geceye bakıyorum ve samimiyeti için, o gece gösterdiği duruş,takındığı tavır benim için turnusol kağıdı görevi görüyor.. Kimsenin benim vatansever ve samimi duygularımı sömürmesini istemiyorum. Yıllardır saf ve temiz duygularımızı sömürenleri baş tacı yapıp, iyi niyetlerimizi kullandırdık. Benim ölçüm, bu seçim de demokrasi, devlet ve vatanına o gece sahip çıkabilmişlerden yana olacak. Asla partizanlık yapmayacağım. O gece , samimiyet testinden geçenlerden  yana ,partisine bakmadan olumlu tavır alıp,destekleyeceğim. Yeter ki vatanseverlik, demokratlık, milliyetçilik, devrimcilik, Atatürkçülük ve milli görüşçülük konusunda ki samimiyet testinden geçmiş olsun…SAMİMİ OLDUĞUNA İNANALIM.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu