Sarıgerme Tesisi Ortaca Belediyesine tahsis edildi

Ortaca Sarıgerme Plajında bulunan tesisin bakanlıkça belediyeye tahsis edildiği öğrenildi.

Bakanlık tarafından yapılan tahsislerde 2 yıl içinde bir proje üretilmesi gerektiğini belirten Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Sarıgerme Tesisinin belediyemize tahsisi gerçekleşti ve ilçemize kazandırdık. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile görüştük ve durumu kendilerine izah ettik. Halkın denize girebileceği önemli bir sahil olduğunu belittim. Genel Başkanımızın yardımı ile 2 yıllık tahsisimiz, proje üretmek şartı ile geldi. 2 yıl içinde bir proje yapacağız ve ardından uzun vadeli tahsisimizde gerçekleşmiş olacak. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Güle güle kullansınlar, onlara layık bir tesis yaptığımıza inanıyorum. Günübirlik tesisimiz ve şezlong alanı dışında ayrıca restoran bölümü olsun istiyoruz. Restoran kısmını da projenin içine dahil edeceğiz. 2 yıl içinde bu projemiz tamamlanmış olur.” diye konuştu.

Belediye tesisini vatandaşların en iyi şekilde yararlanabilmesi için düzenlediklerini vurgulayan Başkan Uzundemir; “Sarıgerme’de yıllardan bu yana uçurtma şenliği yapılıyordu. Bu sene tesislerimizde gerçekleştirdik. Güzel bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. Ayrıca dünyada revaçta olan ve olimpiyatlarda yer alacağı konuşulan Plaj Güreşi, tesislerimizde yapıldı. Güreşler Ukrayna’da planlanmıştı, fakat orada çıkan savaştan sonra bir çok ülke talip olmasına rağmen sağ olsun Türkiye Güreş Federasyonu başkanımızın destekleri ile güreşi buraya aldırdık. Yöremizin dünya çapında tanıtılması amacıyla çok önemli bir organizasyondu. Dünya Güreş Birliği başkanı ile görüştük ve finallerin burada olmasını talep ettik. Umarım 2023’de finalleri burada yapabiliriz. İlçemizin, bölgemizin ve ülkemizin tanıtımı için çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Dalyan Kanalı sorumluluğunun Ortaca Belediyesine verildiğini aktaran Başkan Uzundemir, şunları da sözlerine ekledi; “Büyükşehir Yasası gereği Dalyan Kanalı sorumluluğu büyükşehre verilmişti. Geçenlerde Dalyan Kanal Kurulu valilikte toplandı. Biz kanal sorumluluğunun Ortaca Belediyesinde olması gerektiğini belirttik. Kurul üyeleri ile alınan kararla Dalyan Kanalının sorumluluğu Ortaca Belediyesine verildi. Ayrıca Dalyan’da kıyı düzenleme çalışmalarımızda hızla devam ediyor.”

Yorum
Başa dön tuşu