Saygı ve Minnetle

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıl dönümü nedeniyle anma törenleri düzenlendi.

Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen 10 Kasım Anma Törenine Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Garnizon Komutanı Vekili Albay Barış Sayın, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Onur Altınışık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenk sunulmasının ardından iki dakikalık siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“Şükranla anıyorum”

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajında; “Aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal ve istikbal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Saygıyla yâd ediyoruz”

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde, tüm Köyceğiz halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yâd ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesinde onun attığı temeller önemli bir nitelik taşır. Yaptığı reformlarla Atatürk, sadece milletimizin değil dünyadaki diğer milletlerin de sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Bugün bizler, istiklal ruhunun ışığında ideallerimizi ve hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla çalışmaktayız. Şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak hepimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyorum.” dedi.

“Minnet ve saygıyla anıyoruz”

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajnda, şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, bağımsızlık savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
Atatürk son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tarihin yetiştirdiği en büyük lider ve devlet adamlarından biridir. Büyük önder bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almış ve aynı inanç ve güveni Türk milleti ile birlikte vatanın bağımsızlığına giden yolda kullanmıştır. Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda ülkemizi ve milletimizi birlik, beraberlik içerisinde daha güçlü ve aydınlık yarınlara taşımak hepimizin ortak görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları Şad olsun.”

Yorum
Başa dön tuşu