Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarına iftar

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, ilçede ikamet eden şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınları onuruna iftar yemeği verdi.

İftar yemeği öncesi Kaymakam Güldoğan masaları tek tek dolaşarak tüm davetlilere “Hoş geldiniz” dedi. Bir süre sohbet etti.

Kaymakam Ali Güldoğan, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada; “Vatanı ve bayrağı için hepimizin ortak geleceği için canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Sınırlı bir ömrü yaşayan insanlar çok çalışarak belki çok önemli rütbelere ve unvanlara ulaşabilirler. Şehitlik ve gazilik rütbeleri ise ancak karşılığında bir hayat verilerek elde edilebilen ve inançla kazanılabilen bir rütbedir. Onun içindir ki rütbelerin en yükseğidir ve milletimiz şehit ve gazilerine her daim şükran duymuştur. Ayrıca şehit ve gazi ailelerimiz de bizim baş tacımızdır ve kapımız her zaman onlara sonuna kadar açıktır. Bu iftar programında sizlerle bir araya gelerek Ramazan bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan buluşmak demektir. Hep, gönüllerde buluşmak dileğiyle davetimize icabet ederek onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı