Sertkaya; “Ortaca’yı Agro-Turizm ve Eko-Turizm Merkezi Haline Getireceğiz”

CHP Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Sertkaya; Dalyan, Ortaca, Sarıgerme esnafı, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte Turizm İşbirliği Konseyi kuracaklarını söyledi.

Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Sertkaya, seçim çalışmalarını Dalyan’da sürdürdü. Sertkaya, Dalyan’da turizm işletmecilerinin ve esnafın en önemli sorununun iletişimsizlik olduğunu söyledi.

Bölgenin coğrafi olarak mükemmel konumda olduğuna değinen Sertkaya; “Dünya çeşitli alternatif turizmleri deniyor. Bizim bölgemizin de alternatif turizm için potansiyeli var. Ortaca’nın sahip olduğu doğal ve ekolojik çeşitlilik, bölgede yürütülen tarımsal faaliyetler, Agro-Turizm ve Eko-Turizm açısından büyük imkanlar sağlıyor. Bir ayağı turizmde bir ayağı tarım üretiminde olan Ortaca’daki tarım alanlarımızı Agro-Turizm ve Eko-Turizm projeleriyle turizm ürünlerine dönüştüreceğiz. Tarımı mutlaka turizmle buluşturacağız. Bunun için gerekli olan alt yapıyı belediye olarak sağlayacak, üreticiler, toprak sahipleri, tarımla ilgili kişi ve kuruluşlar, meslek odaları, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek Agro-Turizmin Ortaca’da temellerini atarak bereketli topraklarımızı turizmle buluşturacağız. Nar ve narenciye bahçelerine günlük turlar düzenleyip turizm sektörünü çeşitlendirerek bölge ekonomisine katkı sağlayacağız. Agro-Turizmin bir sonraki aşaması ise Eko Turizm. Ortaca’nın sahip olduğu coğrafyasıyla ekolojik değerleriyle aynı zamanda bir eko-turizm alanı. Göller, akarsular, lagünler, sulak alanlar, doğal parklar bizim için birer eko turizm alanı. Kitle turizminin yanında alternatif turizm biçimlerini geliştirerek Ortaca’yı Agro-Turizm ve Eko-Turizm merkezi haline getireceğiz.” diye konuştu.

Yorum
Başa dön tuşu