Sertkaya ve Erol Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yerel seçim takvimi işlemeye başladı. Ortaca ve Köyceğiz İlçe Başkanlarının süreç içerisinde aday adaylığı açıklaması yapacakları öğrenildi.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, CHP İl ve İlçe yönetimlerinde bulunanlar 01 Ekim’den başlamak üzere 12 Ekim mesai bitimine kadar istifa ederek aday adayı olabilecekler. Aday adayı olmak için ise 01 Ekim’den itibaren 19 Ekim mesai bitimine kadar İl ve İlçe örgütlerine müracaat edilebilecek.

– Sertkaya, Cuma günü açıklıyor

Sürecin başlaması ile birlikte aday adaylığında isimleri geçen kişilerden de açıklamalar gelmeye başladı. Siyasi kulislerde adı geçenlerden CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya’nın 05 Ekim Cuma günü İlçe Başkanlığında yapacağı basın açıklaması ile Ortaca Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayacağı öğrenildi.

Mevcut Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise aylar önce yeniden aday adayı olduğunu açıklamıştı. Ortaca’da ayrıca Mehmet Keza Kundakçı ve Zafer Kundakçı kardeşlerinde ayrı ayrı aday adayı olacakları siyasi kulislerde konuşuluyor.

– Hüseyin Erol, aday adayı

Köyceğiz CHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol’un da gelecek hafta başı yapacağı basın açıklaması ile Köyceğiz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayacağı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca, CHP eski ilçe başkanı Nazmi Ünoğlu ve eski belediye başkanı Salih Erbay’ın isimleri de siyasi kulislerde konuşuluyor.

– Şaşmaz’dan başka yok

Dalaman’da ise mevcut belediye başkanı Muhammet Şaşmaz’dan başka aday adayı görünmese de süreç içerisinde siyasi ortamı koklayan kişilerin olduğu kulislerde konuşuluyor.

Yorum

Başa dön tuşu