SESİMİZİ DUYAN VAR MI..?

Dalaman halkı değişim ve dönüşüm istiyor. Zincirleri kırmak ve hak ettiği gelişmişliği yakalamak istiyor. Demokratik haklarını kullanmak ve Dalamanın geleceğinde söz sahibi olmak istiyor..

Siyaseten bu mümkün mü..?

Siyasetin baronları buna müsaade eder mi..?

Bu soruların cevabını yaşayarak öğreneceğiz. Gerilim büyük..

Dalaman halkı adeta “ kurtuluş savaşı “ ruh halinde ve  hazır bekliyor ,gelişmeleri izliyor..

İlgili Makaleler

Siyasetin baronları ise  siyasi partiler ve siyasi karar vericiler üzerine odaklanmış vaziyetteler.

Siyasetin baronları, istediklerini aday yapabilecek güce sahipler.. Ama işin bir tarafının da aması var..

Halk; sen kimi aday yaparsan yap,  OY BENDE DİYOR..

Dalaman bu sefer yerel seçimlerde ,umulmadık bir tepki ile sandıktan, bir sürpriz çıkaracak gibi duruyor.

Hiçbir şey gizli kalmayacak. Dalaman Sevdalıları her şeyi açık, açık söyleyecek ve konuşacak. PERDE ARKASI, KARANLIK ODA SİYASETİ bu sefer ortaya dökülecek…

Dalaman üç-beş kişinin tekeline ve siyaset baronlarına bırakılmayacak.

Bende bu konuda  üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım. Yeter ki “ demokrasi “ kazansın.. Yeter ki “ halk “ Dalaman’ın  geleceğinin şekillenmesinde söz sahibi olsun..DALAMANIN KADERİ İLE OYNAYAN , kumpas ve ayak oyunları içinde olan, çeteleşmiş, çıkarcı, rantçı kim varsa  İSİM,İSİM belgelendirdiğim  kişileri yazacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın…

Partilerin aday tespitlerine kadar suskun kalacağım. Siyasi karar vericiler halkın isteğini göz önüne alan ,doğru  tercihler yaparlarsa ne ala… Halka rağmen kendi bildiklerini okurlarsa, hazırladığım dosyayı, kamuoyu ile paylaşacağımdan ve halkım ile beraber omuz omuza mücadele vereceğimden, kimsenin şüphesi olmasın.Siyaseti kirleten, halkın demokratik haklarını gasp eden kimseye tahammülümüz kalmadı…

Yalan-dolan,algı ile siyaset yapanlar, sert duvara çarpacak. Egoları yüksek, imparator ruh halinde olan ve seçmeni ciddiye almayan kim varsa, karşısında halkı bulacak. Statüsü ne olursa olsun, halkın tepkisinden nasibini alacak.. SEÇMEN ESİR OLMAYACAK, DİZ ÇÖKMEYECEK..

Dalamanın geleceği için hepimiz her türlü fedakarlığı yapmaya varız. KAZANAN DALAMAN OLSUN.. Şahsi  kazançlarımızı feda etmeye ve KAYBETMEYE HAZIRIZ.

BİZLER “ milletimizi ve vatanımızı karşılıksız sevdik “ derken, ÇOK CİDDİ OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ… Dalaman halkının İSYANINI ve FERYADINI ,en kibar ve nazik cümleler ile ifade etmeye, HALKIMIZIN SESİ olmaya gayret ederek, bu satırları kaleme aldım. EMİN OLUN ; bundan sonra yanlışları kaleme alacak olursam, bu kadar yumuşak cümleleri kullanmam. Abi bildiğim, abla dediğim,kardeş saydığım  ve Dalamanın sevilen simaları olarak bilinen bazı isimleri kırılıp, küseceklerini, hatta tavır alacaklarını bilmeme rağmen, yazmaktan çekinmeyeceğim… İSTEĞİMİZ HALKIN DİKKATE ALINMASI, HALKA RAĞMEN SİYASET GELİŞTİRİLİP,DALAMAN HALKINA, BİRİLERİ TARAFINDAN  BİÇİLEN KADERİN, KABUL ETTİRİLMEYE ÇALIŞILMAMASI..

Çok mu şey istiyoruz..?  Demokrasi istemek ayıp mı..? Dalamanın geleceğinde halkın söz sahibi olmasından yana taraf olmak günah mı…?  KARAR VİCDANLARINIZINDIR.

Yorum

Başa dön tuşu