SON UYARI..!

Avrupa ve ABD’de Irkçılığın ve İslam düşmanlığının artması,

Türklere ve Müslümanlara saldırıların çoğalması,

ülkemizde de  bunlara  tepki olarak milli hassasiyetlerinin arttığını,

Milliyetçilik duygularının yükseldiğini görüyoruz.

CHP tabanında, Ak Parti tabanında , MHP tabanında ve İYİ Parti tabanında Milliyetçiliğin yükselişte olduğunu herkes görüyor ve kabul ediyor.

İlgili Makaleler

Parti ayrımı yapmadan CHP,MHP,İYİP ve AKP’ ye oy veren ve Milli hisleri yüksek seçmenlerin,  oy oranlarının toplamı, araştırmalara göre yüzde 45’leri bulmakta. Bu oranın gün geçtikçe artacağını da araştırmacılar öngörmektedir..

Bu durum şunu ifade eder;  Siyasette Merkez Milliyetçilerden oluşmaktadır.

Şimdi bu sonucun yansımalarını yerel seçimlerde de göreceğiz. Bu köşede defalarca yazdım, kimse partisinin daha önceki seçimlerde aldıkları oy oranlarına güvenmesin. Adaylarınızın milli hassasiyeti ve vatanseverlik vasıfları öne çıkmış ve belirginliği net değilse eğer umduğunuz sonuçları alamazsınız. Hüsran yaşamak istemiyorsanız eğer  tüm partiler, kendi tabanında ki bu milliyetçiliğin yükselişini görmelidir ve adaylarını ona göre tespit etmelidir. Araştırmacıların ilan ettikleri sonuçlar sizi yanıltmasın. Sokakların dili ile anketçilerin dili inanın çok farklı. Halkın partizanlık oranları yüzde 30’lara kadar düşmüş vaziyette. Biliyorum bu satırları okurken inanmak istemeyeceksiniz ama  Dalaman ve Ortaca sokaklarını ve mahallelerini kendiniz dolaşarak küçük bir anket yapabilirsiniz. Yaptığınız anketin sonunda, tüm partilerin seçmeninin çoğunluğunun, partisinin adayını değil ,diğer partilerin adayını beklediğini ve oy verebileceği bir adayın çıkmasını temenni ettiklerine şahit olacaksınız..

Halk yüzü eskimiş aynı model siyasetçilerden bıkmış usanmış..

Adı şaibeli adaylara soğuk.. Dürüst ve emin olacağı siyasetçileri arzuluyor..

Siyasi kaderlerini, herzaman dar bir  kadronun çizmesine kızgın..

Dar gelirlilerin, siyasette ön plana çıkamamasından, siyasetin paralıların işi haline getirilmesinden , rahatsız.  Değer yargılarının unutulmasından huzursuz..

Her kesimi kucaklayacak Vatansever ,milliyetçi,Cumhuriyet değerlerine sahip, Mukaddesata saygılı ve Atatürk ülküsüne  sahip olan adaylara hasret..

Son düzlüğe gelmişken, son uyarılarımı yapayım dedim. Halkın sesini duyurayım istedim. Çok büyük bir dip dalga var görün ve hissedin diye bu satırları kaleme aldım. Umarım ve dilerim , karar vericiler bu konularda hassas davranırlar..

Seçimi hangi partinin adayı kazanır bilemem ama bu seçimde HALKIN FARKLI TEPKİ VERECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM.. Bunu da  “ Tarihe Not düşelim istedim..”

Yorum

Başa dön tuşu