SP Milletvekili Adayı Ömer Uludağ; “Baraj sorunumuz yok”

Ortaca’da, Saadet Partisi (SP) Muğla Milletvekili aday tanıtım toplantısı yapıldı.

Saadet Partisi İlçe Başkanlığı binasındaki aday tanıtım programına İlçe Başkanı Ömer İkiz, il ve ilçe yöneticileri ile partinin 1’inci sıra adayı Ömer Uludağ katıldı.

SP Milletvekili adayı Ömer Uludağ, programda yaptığı konuşmada; “Hepinizin bildiği gibi baskın bir seçime gidildi, çok kısa süre içerisinde hazırlanma ve çalışmaya başlama süresi yaşandı. Neden seçime gidiyoruz. Şuanda iktidarda bulunan AKP maalesef ekonomik, siyasal ve kültürel olarak devleti idare edemez hale geldi. Bu nedenle erken seçim kararı alarak baskın seçime gittiler. Amaçları ülkenin içinde olduğu zor durumlardan yine borçlanarak, kurumların, toprakların satılarak kurtulma içerisine girdiler. Hepimiz cebimize elimizi attığımız zaman ekonominin ne durumda olduğunu görüyoruz. Bölgemiz bir tarım bölgesi, ne durumda olduğunu görüyoruz. Bugün fabrikalar, üretim tesisleri satılıyor. Büyük teknolojik kurumlar elden çıkıyor. Bunları aşmanın en güzel yolu geçmişte yapmış olduğumuz gibi yeniden Milli ekonomi modeline dönmek ve Milli Görüşü iktidara taşımaktır. Baktığımız zaman bu kardeşlerimizin en kötü yaptıkları maalesef insanımızı kutuplaştırmak. Sağcı, solcu, Kürt, Alevi dediler. 16 yıldır iktidarda olan bir partinin özeleştiri yapması gerekirken, 2 argümana sığınıyorlar. Söyledikleri CHP ve ekonomi için de dış güçler. Söyleyecekleri başka argüman kalmadı. Mağdur duruma düşmeye çalıştılar oda olmadı. Karşılarında Milli İttifakı kuran Saadet Partisi, CHP ve İyi Parti, iktidara bir alternatif olarak ortaya çıktı. AKP’nin tabanı Milli Görüş tabanı olduğu için Saadet Partisi’ne saldırıyorlar. Genel Başkanımıza en aşağılık sözleri söylüyorlar. Genel Başkanımızı suçluyorlar. Bizim gördüğümüz Saadet Partisi yükselen bir yıldız, Milli İttifakı toplayan bir parti. İnşallah 24 Haziran’dan sonra meclise girecek ve meclisi şekillendirecek bir parti, neden bunu söylüyorum. Biz öyle bir partiyiz ki 24 vekil ile bir bakanı düşürdük. Yüzde 3’lerde iken yüzde 21 oy alarak Refah Yol hükümetini kurduk. Öyle bir köke sahibiz ki biz Türkiye’de faiz almadan denk bütçe kurduk, ekonomik model geliştirdik. Bizi meclis dışı bırakan haksız yüzde 10 barajı vardı, bugün ise ittifak ile yapmış olduğumuz siyasi manevralar ile şunu görüyoruz ki önümüzde bir baraj endişesi, bir baraj sıkıntısı yok. Biz kapı kapı dolaşacağız, çalışacağız. Erbakan hocanın söylediği gibi sizden 3 şey istiyorum heyecan, heyecan ve heyecan. Böyle olursa bizi kimse durduramaz.” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Ömer İkiz ve Milletvekili adayı Ömer Uludağ

Saadet Partisi İlçe Başkanı Ömer İkiz, 24 Haziran seçimlerinde inandıkları dava için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İkiz, “Uzun yıllardır davamızdan sapmadan yolumuza devam ettik. Yorulmadık, kırılmadık çünkü inandık. Arının ışığa gittiği gibi kararlıydık. Kaçmadık. Dimdik, yürekle, inançla devam ettik ve ediyoruz. Bu seçim Milli Görüşün iktidarının seçimi olacaktır. Ya üretime evet yada üretmemeye evet diyeceksiniz. Üreten, Türkiye güçlüdür. Üretmediğimiz için ne halde olduğumuzu görüyorsunuz. Üretmek için Saadet Partisi, Milli Görüş diyeceğiz. Hak ve adalet istiyoruz diyorsak, Milli Görüşe, Saadet Partisi’ne oy vereceğiz.” diye konuştu.

– “Saldırıyı kınıyoruz”

Saadet Partisi standına düzenlenen saldırıyı kınadıkları belirten İkiz; “Zulüm nereden olursa olsun kararlılıkla ret ediyoruz. PKK ne kadar çirkince insanlarımızı katlediyorsa, partimizin standına saldıranları da onlarla aynı derecede görüyorum. Çünkü onlar bizim arkadaşlarımıza hunharca saldırmışlardır. Bu saldırıyı kınıyoruz. Milli Görüşün meclise girmemesini isteyenler bu saldırıyı kınamadılar bile, Saadet Partililer, yetimlerin hakkının vebali üstümüzdedir. Biz herkesin hakkını koruyacağız. 16 yıldır bu ülke zulüm çekiyor. Fabrikalarımız satıldı, çocuklarımız kötü yola düştü. CHP ile ittifak mı kurdunuz diyorlar. Biz Papa’nın dizinin dibine gitmedik. İnşallah ülkenin kurtuluşu olacak 24 Haziran’da. Bütün partili arkadaşlarımızın anlından öpüyorum. Herkes ben değil, biz olarak çalıştı. Allah’ın izni ile Saadet Partisi ile tüm kademeleri ile çalışarak, milletin hakkını yeniden millete tesis edeceğiz. Biz herkesin adaletini tesis edeceğiz. Bunun için Milli Görüşe, Saadet Partisi’ne ihtiyaç var.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu