Su hattı patladı, vatandaş mağdur oldu

Ortaca’da, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (MUSKİ) bağlı içme suyu isale hattında arıza meydana geldi.

Ortaca’da, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (MUSKİ) bağlı içme suyu isale hattında arıza meydana geldi.

Ortaca Terzialiler Mahallesi 160. Nolu sokakta meydana gelen arıza nedeni ile vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirdi.

Mahalle sakini Aşkın Fiş, MUSKİ’ye ait hatta patlak meydana geldiğini ve durumu yaklaşık 20 defa bildirdiklerini anlattı.

Mahalle sakini Fiş; “3 gündür benim evimde su yok. Yaz günü duş alamıyorum. Mahalle olarak mağdur olduk. 3 gündür durumu bildiriyorum. MUSKİ’yi yaklaşık 20 kez aradım. 185 hattını aradım. 444 48 01’i aradım. Ortaca Belediyesi, Ortaca’daki MUSKİ ve MUSKİ Genel Müdürlüğü ile de görüştüm. 3 gündür sorun giderilmedi. Ortaca’nın göbeğinde mağdur durumdayız.” diye konuştu.

Oğuzhan Ceylan, 1 buçuk ay önce iş yerini açtığını ve su baskını nedeni ile maddi zarara uğradığını belirtti.

Bodrum katını su bastığını aktaran işyeri sahibi Ceylan; “Dükkanda kiracıyım. 1 buçuk ay önce açtım. Buraya tadilat ve alçıpan için 200 bin lira masraf yaptım. Bodrum katta sızan su yaptırdığım alçıpanları kabartmış durumda. Su elektrik prizimin üstüne akıyor ve 3 gündür cihazlarımı kullanamıyorum. Gerekli yerlere arızayı bildirmemize rağmen 3 gündür bu sorun giderilmedi mağdur olduk.” dedi.

Mahalle esnaflarından Saadettin Ünal ise MUSKİ’ye bildirilmesine rağmen arızaya müdahale edilmediğini, evlerdeki su basınçlarının azaldığını ve mahalle sakinlerinin mağdur olduğunu söyledi.

Yorum
Başa dön tuşu