ŞÜKÜR SEÇİM SÜRECİ BİTTİ

Yerel seçimler, kazasız ve belasız atlatıldı. Kimsenin canı yanmadan, başına bir hal gelmeden süreç tamamlandı şükürler olsun. Bu sürecin kazasız ve belasız atlatılmasında en önemli pay belediye başkan adaylarımızın ve parti teşkilatlarımızındır. Adaylarımızın “ Kardeşlik hukukunu “ korumaları, seviyeli bir demokrasi yarışı içinde olmaları, bu sürecin sıkıntısız tamamlanmasını sağlamıştır..

Dalaman Belediye başkanlığı için yarışta dört aday ön plana çıktı..

İki adı güzel (Muhammed) ve iki doktor..

Bir Muhammed görevi, bir başka Muhammed’e  bıraktı ..

Yeni belediye başkanı Muhammet Karakuş, Eski belediye başkanı Muhammet Şaşmaz, Eski belediye başkanı Dr.Beyhan Korkut ve Dr.Sedat Kızıl’ı seviyeli, saygılı,kucaklayıcı ve dostça seçim süreci yürütmelerinden dolayı ben Dalaman halkı adına kutluyorum..

Her biri bizim için kıymetli kardeşlerimizdir..

Belediye başkanı seçilen Karakuş’u kutluyor ve Dalamanımıza güzel hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum…  Diğer adaylarımız Şaşmaz, Korkut ve Kızıl’a bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Dalaman halkı sizleri seviyor ve saygı duyuyor..

Dalaman halkının  genellikle tercihini iktidar partilerden yana kullanması bilinen bir gerçektir. Bu seçimde de aynı tercihte bulundu… İktidar gücü ile beldelerine hizmet gelmesi beklentisi, bu sefer epeyce yüksek. Muhammet Karakuş bu konuda beklentiyi karşılamak için ve verilen sözleri gerçekleştirmek adına, epeyce Ankara yollarında olacak gibi…

Dalaman halkı çoğunlukla demokrattır. Körü körüne partizanlık yapmaz. Bu seçimde de bunu gördük ve yaşadık. Köklü solcuların sağ partilere veya köklü sağcıların sol partiye oy verebildiklerine şahitlik ettik. Geriye dönük belediye başkanlarını ve partilerini incelerseniz eğer Dalaman halkının partizan olmadığı, tüm partilere şans tanıdığını da göreceksiniz..

Yakın dönemler  içinde seçimlerin olması,partiler arası ittifaklar, il ve ilçelerin ittifakların hangi kanadına bırakılacağı ve adayın kim olacağı ile ilgili süreçlerin getirdiği sıkıntılar ve küskünlükler, şaşkınlıklar ile başlayan seçim süreci , demokrasi yarışında seviyeli ve kardeşçe bir sürece evrildi..

Seçimin perde arkasını daha sonra ki yazılarıma saklıyorum. Bir çok ilginç konu var ve yazacağız..

Şimdilik yeni belediye başkanımızdan Dalamanın beklentilerini karşılamasını, iktidar gücünü beldemize hissettirmesini ümit ediyoruz. Herkesin kucaklanmasını bekliyoruz. Diğer adaylarımızın ve partilerimizin, eski belediye başkanlarının her birini , Dalaman’ın gelişimi adına, yeni başkanla omuz omuza olmalarını diliyoruz ve bekliyoruz..

Ayrıca ; Ortaca belediye başkanlığını kazanan Alim Uzundemir kardeşimizi de kutluyor ve görevinde başarılar diliyorum. İki ilçenin gelişimine ve tüm sorunlarının çözüldüğüne inşallah şahit oluruz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı