Tarih geleceğin aynasıdır..

Tarih aynasına baktığımız zaman SALGIN HASTALIKLARIN  olduğu dönemler de salgın sonrasında  ekonomik krizler, tedarik zinciri kırılmaları, kıtlıklar, sokakların karışması, kaos, çatışmalar ve bunların doğal sonucu olarak da BÜYÜK SAVAŞLARIN yaşandığını görüyoruz..

Günümüze baktığımızda salgın sonrası Dünya BÜYÜK EKONOMİK KRİZE doğru hızla koşmakta..

Bir çok büyük firma tedarik zinciri kırılmasından dolayı “üretim durdurdu.”

Dünyada sokaklarında eylem yapılmayan ve kargaşa yaşamayan devlet kalmadı.. Kaos ortamı ve çatışmalar tüm devletleri sardı..

Küresel iklim değişikliği sonucu her yerde tabi afetler yaşanmakta.  İklim değişiklikleri ülkelerin tarım ve hayvan üreticilerini zor duruma sokmakta. Üretim düşmekte ve bunun sonucu olarak da sebze, meyve ve  hayvansal gıdaların fiyat artışları el yakmakta.. İnsanlar için yaşam şartları zorlaşmakta..  Ayrıca iklim değişiklikleri nedeniyle,  ülkesi yaşanamaz duruma gelecek olan bir milyar civarında insanın , kitlesel göç zorunluluğu yaşayacağı öngörülmekte ..

Kıtlıklar kapımızın eşiğinde…

Dünyanın Uluslar arası kurumları çöktü ve işlevini göremez duruma geldi. DÜNYA ADALET ve GÜVENLİK  ARIYOR.  İttifaklar çöktü. Dostlar düşman, düşmanlar ise dost oldu. Her gün yeni ittifaklar kuruluyor veya bozuluyor. Devletler kendilerini güvene almak için yeni ittifaklara sarılıyor.. Aşırı silahlanma yarışı var ve tüm devletler BÜYÜK SAVAŞA HAZIRLANIYOR..

Yeni Dünya Düzeni umarım ve dilerim BÜYÜK SAVAŞ YAŞANMADAN ve BARIŞ YOLU ile KURULUR..

ATLANTİS ve MU  MÜCADELESİ günümüz de aynen devam etmekte..  Sembolizmi bilenler meseleyi hemen anlayıp, çözmektedir. Mesela NATO… Açılımına bakın ve kimin temsilcisi olduğunu anlayın. Atlantik varsa karşısında da MU’ nun varisleri veya temsilcileri vardır.. VİRÜSÜN yeni türlerinden birine verilen isme bakın MU VARYANTI.. Yine KADİM TÜRK DEVLET SEMBOLÜ birileri tarafından “tehlike, radyasyon ve ölüm” işareti olarak kullanılarak,  ATLANTİSİN KARŞISINDA Kİ DÜŞMAN HEDEF OLARAK,  “TÜRK DEVLETİ ve MİLLETİ “ GÖSTERİLMEKTE…

TÜRK DEVLETİ ve MİLLETİ’nin   “Yeni Dünya Düzeninde Söz Sahibi Olması İstenmemekte ve DIŞLANMAYA ÇALIŞILMAKTADIR..” Ülkemizin sınır komşuları adeta kağıt üzerinde devlet durumuna düştüler. Artık bizim sınır komşularımız ABD, RUSYA , FRANSA, İNGİLTERE ve İSRAİL  gibi devletler oldu. Çünkü bu devletler hemen sınırlarımızın dibinde askeri üsler kurarak bizi adeta kuşattılar. Akdeniz’e  ise bir şeyleri bahane ederek donanmasını göndermeyen  neredeyse devlet kalmadı..

DÜNYA BLOKLAŞTI.. Taraflar yavaş yavaş netleşiyor. TÜRKİYENİN TARAF OLDUĞU BLOK KAZANACAKTIR. Karşımızda olan blok da bizi her türlü sıkıştıracaktır. Bu çekişmeler canımızı yakacak ve bize epeyce zorluklar ile uğraştıracaktır.. Seçeneğimiz yok. Yaşayacağız..

Dünyanın ADALET, GÜVEN , BARIŞ ve HOŞGÖRÜ iklimine ihtiyacı var..

Biz Türkler; hem milletimiz, hem de insanlık için mücadele etmek zorundayız.. Milletimizi ve vatanımızın konumunu hiç hafife almayın ve sözlerimi hamaset olarak değerlendirmeyin.. Dünya devletlerinin hazırladığı raporları inceleyin ne demek istediğimi anlarsınız..

İNSANLIĞIN UMUDU TÜRKLERDİR..

TÜRK MİLLETİNİN DE BAŞARI REÇETESİ “ BİRLİK ve BERABERLİKTİR.”

Kucaklaşalım . Birbirimize karşı  merhametli , adaletli ve sevgi dolu olalım yeter.. BAŞARI GELECEKTİR..

Yorum

Başa dön tuşu