TARİHİ HESAPLAŞMAYA DOĞRU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yılını geride bıraktık ve 100. Yılına doğru adımlarımızı atıyoruz..

İlginçtir , Cumhuriyetimize, devletimizin kurucusu Atatürk’e, devletimizin göz bebeği kurumlarına hem sağ kesimden hem de sol kesimden , hem de bazı tarikatlardan , sanatçı geçinen bazı tiplerden saldırıların başladığını görüyoruz…

BAĞNAZ olmanın sağcısı, solcusu, ilericisi gericisi yok. BAĞNAZ, hangi kesimden olursa olsun BAĞNAZDIR. Nokta…

Hz. Ali’ye atfedilen ama o’nun sözü olup, olmadığından tam emin olamadığım, Hz.Ali’ye ait değilse bile çok güzel bir söz olan ve benim hayatımın ve vicdanımın merkezine koyduğum “ ZALİM BİZDENSE, BEN BİZDEN DEĞİLİM “ sözü  , olayları değerlendirmemiz de bize sağlam bir bakış açısı prensibini ortaya koyan bir duruş şeklidir.

Cumhuriyetimize, Devletimizin Kurucusu M.Kemal Atatürk’e, Mehmetçiğimize ve ordumuza,  dini ve milli değerlerimize, tarihimize ve tarihi şahsiyetlerimize, Kültürümüze ve kültürümüzün yarattığı medeniyetimize ve medeniyet anlayışımıza ve toplumsal yapımıza ve yaşayışımıza KİM DİL UZATIRSA uzatsın , hükmümüz kesindir BİZDEN DEĞİLDİR ve KARŞISINDA BİZLERİ BULUR… Biz kim miyiz..? PARTİSİ, ETNİK KÖKENİ, MEZHEBİ ne olursa olsun BU ÜLKENİN VATANSEVER EVLATLARIYIZ..

Bizlerin VİCDANI HÜR, FİKRİ HÜR’dür..  Vicdanlarımızı ve Fikirlerimizi asla ve kata hiçbir şekilde MAHKUM ETTİRİP, RUHU ve ZİHNİ İŞGAL ALTINA ALINMAMIŞ VATAN EVLATLARIYIZ…

Bayrağımıza, devletimize, milletimize , milli ve manevi değerlerimize dil uzatan BİZİM MAHALLEDEN İSE BİLE KARŞISINDA BİZİ BULUR, BUNDAN SONRA DA BULMAYA DEVAM EDECEKTİR.. Bu konunun DEVLETİMİZE ve MİLLETİMİZE DÜŞMANCA TAVIR içinde bulunanlarca iyi anlaşılmasını umarım… Anlamazlarsa da bu millet onlara anladığı dilden bir ifade yolu bulup, beyinlerine kazıyacağından da eminim.. DEVLET bu millet için KUTSALDIR. Milletimiz devletine DEVLET BABA gözüyle bakar. Vatan toprakları da milletimiz için ANA gözüyle görülür. Bu millet ANASINA ve BABASINA “ dil uzatanları asla affetmez ve cezasız bırakmaz…”

CUMHURİYET TARİHİMİZİ ve YAŞANANANLARIN PERDE ARKASINI anlamak için SELÇUKLU ve OSMANLI DEVLETİ tarihini iyi okuyup, analiz etmek gerekir… Bu gün yaşananların , devletimize ve milletimize düşmanca tavırların mazisinde ve perde arkasında tarihsel süreçler vardır.

DÜNÜ ANLAMADAN BU GÜNÜ ANLAYAMAYIZ.  Yarınlara umutlu bakabilmek için geçmişi bilmek gerekir. Selçuklu ve Osmanlı devletlerinin yıkılışlarını anlamadan bu gün yaşadıklarımızı anlayamaz ve hiçbir ideoloji ile bunu açıklayamazsınız.. GENÇ OSMAN neden öldürüldü. Ajandasın da neler vardı. Osmanlı devletin de hangi yeni hamleleri yapmak istiyor ve neleri değiştirmek istiyordu. Yenilikçi padişahları ve darbeleri anlamadan kısacası GENÇ OSMANDAN ATATÜRK’E, ATATÜRK’DEN BU GÜNÜMÜZE KADAR yaşananları, DEVLET ADAMLARIMIZA KARŞI DÜŞMANLIKLARI, DARBELERİ SUİKASTLERİ ve DEVLET ADAMLARIMIZA KARŞI İFTİRA ve LİNÇ KAMPANYALARINI ÇÖZEMEZSİNİZ..

FATİH SULTAN MEHMEDİN, YAVUZ SULTAN SELİMİN ve KANUNİNİN Hangi yanlış adımları veya hatalı uygulamaları TÜRK’Ü DEVLET YÖNETİMİNDEN DIŞLANMIŞ ve Anadolu da ikinci sınıf VATANDAŞ haline getirmiştir. TÜRK’E  “APTAL, BARBAR, KATLİ VACİPTİR “ diyenler kimlerdir. EFENDİMİZ ROLÜNE KİMLER SOYUNMUŞTUR. BU MİLLETE BU GÜN TEPEDEN BAKAN, “benim kim olduğumu biliyor musun“   diyenlerin, devletin memuruna diklenenlerin, Cumhuriyetimize, kurucu liderimize , milli ve manevi değerlerimize dil uzatanların SOYUNU, SOPUNU ARAŞTIRANLAR CEVAPLARI BULUR…

ALTI ASIRLIK HESAPLAŞMA VAKTİ HIZLA YAKLAŞIYOR. Aziz Türk milletine ihanet edenler hesap vereceklerdir.. KAÇANLAR, BAŞKA DEVLETLERDEN VATANDAŞLIK HAKKI ALANLARI GÖRÜN ve MESELEYİ ANLAYIN ARTIK. TÜRK MİLLETİ TARİH SAHNESİNE GERİ DÖNÜYOR..  İLK İŞ ADALETİ SAĞLAMAK OLACAKTIR… Devletimizin milleti ve insanlık için yapacaklarını hayal bile edemezsiniz. Devletimiz ve milletimizle gurur duyacağımız günlerin kapısının tam da eşiğindeyiz.. Olaylar Kasım ayı ile birlikte çok hızlı seyredecek ve bu hıza, değişim ve dönüşümleri takibe inan yetişemeyeceksiniz..

Yeter ki olaylara siyaset üstü yaklaşalım.. yarınlar bizimdir.

Yorum

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu