Tezcan: ”Yangının yaralarını birlikte saracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, Muğla'da yaşanan yangın felaketi İle ilgili CHP Ortaca İlçe Başkanlığının çalışmalarına dair faaliyet raporunu paylaştı. Tezcan; "Yangının yaralarını birlikte saracağız" dedi.

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, Muğla’nın 15 gün içerisinde tarihinin en büyük orman yangınlarını yaşadığını söyledi.

Tezcan, CHP Ortaca İlçe Başkanlığının, Muğla’da 29 Temmuz 2021 günü başlayan orman yangını felaketine karşı, yetkililer ile koordineli yapılan yardım faaliyetlerinin detayları paylaştı.

Tezcan, şu bilgileri aktardı;

“1. ”Yangının yaralarını birlikte saracağız” mottosunu kullanarak, yardım ve dayanışma çağrımızı, Yerel Gazetelerde, Sosyal Medya Platformları ve Haber sitelerinde Ortacalı hemşerilerimize ve ayrıca Cumhuriyet Halk partili Üyelerimize toplu SMS çekerek başlattık.

  1. CHP ilçe Yönetim Kurulu ve Kadın kollarımızca, yangınzedelere ulaştırılmak üzere, yapılabilecek yardımlar için ”Afet Destek Gönüllüleri” adı altında Whatsapp Grubu oluşturularak, MBB İhtiyaç listesi doğrultusunda gerekli olan yardım malzemeler, Yangın ekipmanları, Gıda, Giyim gibi bir çok ihtiyaç temin edilmiş ve aksatmadan günlük olarak görevlilere teslim edilmiştir.
  2. CHP Ortaca Gençlik Kolları Üyesi Gençlerimiz ise Köyceğiz’de ki Yangın Söndürme, Erzak taşıma, Ağaç kesimi gibi Çeşitli çalışmalara Yetkililerin nezlinde katılım sağlamıştır.
  3. Evsiz kalan yangınzedelerin konaklama ihtiyacı konusunda yardım edebilecek kişilerin, partimizin 0538.510.31.28 nolu telefonu ile irtibata geçme hususu partililerimize toplu SMS olarak tekrar tekrar çekilmiştir. İrtibata geçenlere istinaden listeler oluşturulmuş olup, bu konuda ki çalışmalarımız halen devam etmektedir.

5.Yönetim kurulumuzca, yangın bölgesinde ki ve dışında ki yetkililer ile sürekli iletişim halinde bulunularak acil ihtiyaç listesi alınarak çeşitli platformlarda paylaşımlarda bulunulmuştur.

  1. Ortaca’da, yardım toplama merkezinde seyyar soğuk hava depoları, ilçe örgütümüz tarafından tahsis edilerek, gelen gıda ve içeceklerin soğutularak ve taze şekilde depolanarak, yangın bölgesinde ki görevlilere ve vatandaşlara ulaştırılması sağlanmıştır

7.Yangın bölgesinde Çalışan İtfaiye görevlilerimize, talepler doğrultusunda verilmek üzere 50 şer kişilik kahvaltı ve 50 şer kişilik pide, ayran, su gibi yiyecek ve içecek desteği bizzat yönetimimiz tarafından masrafları karşılanarak temin edilerek, teslim edilmiştir.

8.Yangın dolayısıyla tahliye edilen küçük ve Büyük Baş hayvanlarında, yiyecek saman ve yerleştirilecek yerler doğrultusunda çalışmalar yapılmıştır.

9.Yine Ortaca İlçe Yönetimi olarak çevremizde çıkabilecek yangınları önlemek amacıyla mahallelerimizde, gece nöbeti tutan vatandaşlarımız ziyaret edilip, kendilerine partimizin yaptığı ve yapacağı her türlü hizmetlerle ilgili bilgi verilmiştir.

Yorum
Başa dön tuşu