Toprak suya doydu…

Muğla'da şiddetli yağış nedeniyle su baskınları yaşandı

Muğla merkez ve ilçelerinde etkili olan şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Cumartesiden bu yana devam eden şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri yağış nedeniyle adeta seferber oldu.

– Köyceğiz Gölü ve Dalyan Kanalı taştı

Ortaca, Dalaman, Köyceğiz’de etkisini sürdüren yağış nedeniyle bazı tarım arazileri su altında kaldı. Bazı mahallelerde de yoğun su birikintileri oluştu. Dalyan Kanalı’nda sular yükseldi.

Köyceğiz’de devam eden sağanak yağış nedeni ile Köyceğiz Gölü taştı, kordonu su bastı. Bazı bölgelerde yollar trafiğe kapandı. Köyceğiz Belediyesi ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı görevliler çalışmalarına devam ediyor.

– Bodrum’da kırmızı alarm: Ekipler teyakkuza geçti, ‘dışarı çıkmayın’ uyarısı yapıldı  

Bodrum ilçesinde yaşanan sel felaketiyle birlikte Bodrum Belediyesi teyakkuza geçti. Megafonlardan, sosyal medyadan ve vatandaşlara atılan mesajlarda ‘gerekmedikçe dışarı çıkmayın’ uyarısı yapıldı.

Bodrum’da önceki gün başlayan ve halen devam edan sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev ve iş yeri sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketi nedeniyle Bodrum Belediye ekipleri mesaiyi 24 saate çıkardı. Bir yandan destek hizmetleri su basan ev ve iş yerlerinin sularını boşaltırken, temizlik işlerine bağlı ekipler ise iş yerlerini, evleri ve mazgallarda biriken çöpleri temizliyor.

– Marmaris’te aşırı yağış derenin istinat duvarını yıktı

Marmaris ilçesinde etkili olan sağanak yağışla, ilçe merkezinden geçen derenin istinat duvarının yıkılması sonucu cadde sular altında kaldı. İçmeler Mahallesi, Atatürk Caddesi mevkiinde bulunan derenin sağanak yağışlarla birlikte debisi arttı. Artan debi ile birlikte derenin istinat duvarı yıkılırken, yağmur suları caddeye aktı. Trafik ekipleri caddeyi araç girişine kapatırken, belediye ekipleri de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için derenin taştığı bölgede çalışmalarına devam ediyor.

– Menteşe’de yağışlar yayla yolunu kapattı  

Menteşe Karabağlar Yaylası aşırı yağışlar sonrası ulaşıma kapatıldı. Koruma altındaki Karabağlar yaylasında bulunan yüzlerce su kuyusunun dolması için beklenen yağışlar sonrası özellikle tarım alanlarında beklenen su birikintisi sonrası kuyular dolmaya başladı. Yağışlarda her yıl yollarda oluşan su birikintisi nedeniyle bugün Ortaköy Mahallesine ulaşımın sağlandığı Sanayi Sitesi girişi aşırı su birikintisini nedeniyle vatandaşlar Denizli yoluna yönlendiriliyor.

Yorum
Başa dön tuşu