Turizm Haftası Dalyan’da kutlandı

Ortaca’da Turizm Haftası kapsamında bu yılki etkinlik Dalyan Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada, Muğla’nın güzellikleri ile Türkiye’nin ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından olduğunu söyledi.

Ortaca’da her geçen yıl artan bir turizm hareketliliği olduğunu belirten Kaymakam Erdoğan, “Nisan ayında başlayan sezonda Eylül, Ekim ayına kadar yoğunluk devam edecek. 7’den 77’ye hep birlikte turizmin içinde yer alacağız. Turizm işletmelerimizin en iyi hizmeti vereceklerine eminim. Turizmin içinde yer alan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ortaca Belediye Başkan Vekili Sebahi Yılmaz, turizmin ilçe ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade etti. Yılmaz, turizm sektörünün ilçede gelişmesi ve büyümesi için fedakarlıktan kaçınmayacaklarını dile getirdi.

Turizmin ülke ekonomisinin temel taşı olduğunu vurgulayan Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği Başkanı (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur ise; “Turizm yaparken doğamızı koruma ve kullanma dengesini iyi hesap etmeliyiz. Koruma ve kullanma dengesini hesap edemezsek bir dönem için turizm de belli noktalara gelebiliriz ama sonrasında sahip olduklarımızı kaybetmekle karşı karşıya kalırız.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de dört mevsimin bir arada yaşanabildiğine dikkat çeken Okutur, sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünyanın en güzel kıyılarına, tarihi değerlerine, tarımsal çeşitliliğine ve termal kaynaklara sahibiz. Yapmamız gereken görsel kirlilikleri kaldırarak gerçek anlamda kaliteli turizm ortaya koymaktır. Kalite daha büyük değerleri, kazançları getirecektir. Hem bölgemizi turizmin hizmetine sunalım hem de doğamızı koruyalım.”

Etkinlikte, Dalyan Halidun Feridun Tınaztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi gösteri sundu. Program ödül töreni ile sona erdi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı