üstbilgi relşam

Türk Harb-İş Sendikasından basın açıklaması

Türk Harb-İş Sendikası Muğla İl Temsilcisi Musa Yorgancı 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü arazisi özelleştirme kararına tepki gösterdi.

Türk Harb-İş Sendikası Muğla İl Temsilcisi Musa Yorgancı, Mülkiyeti Maliye Hazinesi´ne ait, Milli Savunma Bakanlığı’na tahsisli, Sakarya ili Arifiye ilçesinde yer alan 1 milyon 804 bin metrekarelik MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü arazisinin özelleştirme kapsamına alındığını söyledi.

Satır İçi Makale

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada; “19 Aralık 2108 tarih ve 481 No’lu kararı ile mülkiyeti maliye hazinesine ait Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Sakarya ili Arifiye ilçesinde bulunan 1 milyon 804 bin metrekarelik Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Birinci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü özelleştirme kapsamına alınmış işletme hakkının 25 yıllığına özel sektöre verilmesine karar verilmiştir. 1975 yılından bugüne kadar savunma sanayinin kara kuvvetleri unsurunu oluşturan tankı ile topu ile fırtına obüsleri ile göğsümüzü kabartan ülkemizin milli ekonomisine de ciddi katma değer sağlayan bir ana bakım fabrika müdürlüğü sessiz sedasız devredilmesi üyelerimizde büyük iş ve gelecek kaygısına sevk eden bu durumu kesinlikle kabul etmiyoruz. Türk Harb-İş Sendikası bu konunun ciddi ve yakın takipçisi olacaktır. Geçmiş yıllarda gerçekleştirilen özelleştirmelerin çalışanlar ve aileler üzerinde bıraktığı acı ve travmalar henüz unutulmamıştır. Seçim 1 gün ancak geçim her gündür, kaygımız işimiz ekmeğimiz ve çocuklarımızın geleceğidir bugün bu sıkıntı bir ana bakım fabrika müdürlüğü ve çalışanları için geçerlidir ancak yarınlarda bizler içinde bizim iş yerlerimiz içinde olabilir. Sendika emektir, sendika alın teridir, sendika birliktir, sendika dayanışmadır, sendika paylaşımdır, sendika demokrasidir, sendika mücadeledir, sendika direniştir. Sendika ücretiyle yaşamını sürdürenlerin çalışanların, emekçilerin sesi birliği dayanışması mücadele örgütü sınıfsal taraflılığı ve yaşama müdahil olmasıdır. ifadelerine yer verildi.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu