Vatandaşlara uyuşturucunun zararları gösterildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce başlatılan "Hedef Olma Hedefsiz Kalma" uyuşturucuyla mücadele projesi kapsamında hazırlanan "Narkotik Eğitim Tırı" Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman’a geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce başlatılan “Hedef Olma Hedefsiz Kalma” uyuşturucuyla mücadele projesi kapsamında hazırlanan “Narkotik Eğitim Tırı” Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman’a geldi.

Ortaca’da Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda, Dalaman’da ise Cumhuriyet Meydanı’na park edilen tırda, vatandaşlara uyuşturucu maddelerin zararları anlatıldı.

Tırın içinde özel olarak oluşturulmuş 40 metrekarelik eğitim salonundaki dokunmatik ekranlarda, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri aktarıldı.

Tırı gezen vatandaşlar, uyuşturucu madde kullananların hikayeleri ile uyuşturucunun beden sağlığı ve psikolojik açıdan sonuçlarını gösteren anlatımların yer aldığı akıllı ekranlardaki videoları ilgiyle izledi.

Tırda görevli narkotik uzmanı polisler, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda öğrencilere ve vatandaşlara bilgi verdi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı