YARINLAR BİZİM..!

Millet uyanıyor. Silkelenip ,ayağa kalkıyor ve  “ Destan yazmaya “ hazır.

Siyasiler ve partiler uyanamadı. Halkın gerisin de kaldı. Aydın diye bildiklerimiz, “ karanlık “ çıktı. Hala halka tepeden bakan, hor gören ve cahil diye niteleyen bir kesim var. Halbuki bizim milletimiz “ belki Alim değildir ama ARİF “ İŞTE BUNU ANLAYAMIYORLAR…Halkımızın ferasetini, algısının yüksekliğini, hissiyatının kuvvetini ve doğru zaman da doğru yerde milli refleks verdiğini bir türlü göremiyorlar.. Güneyege  gazetesinde yazmaya başladığım ilk günden,bu güne kadar, hemen hemen tüm yazılarımda, Milli Birlik ve Beraberliğin önemini ifade etmeye çalıştım. Bu gün geldiğimiz noktada milletimizin tüm kesimlerinin milli refleks göstermesi ve Milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi, beni ve benim gibi tüm vatanseverleri  çok mutlu etti. Hayal ettiğimiz kardeşlik iklimini yaşamanın keyfini sürüyorum.

ABD’nin ve tüm emperyalistlerin ,her türlü hamlelerini millet boşa çıkardı. Çıkarmaya da devam edecek inşallah. Yeter ki bir olalım.

Millet bir oldukça, devletimiz DİK DURDU. Devletimiz dik durdukça, tüm dünya milletlerine ÖRNEK OLDU. Türkiye örnek oldukça, diğer mazlum milletler de Türkiye’ye HAK VERDİ. Tüm devletler Haklı Türkiye’nin  YANINDA DURMAYA BAŞLADI. Avrupa’dan İtalya,Fransa ,Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliğinden en yüksek tondan Türkiye’nin yanında olduklarını beyan eden açıklamalar arkası arkasına geldi. Rusya,Çin çok güçlü destek verdi. Katar on beş milyar dolar ile doğrudan yatırımla başlıyorum ve desteğin devamı gelecek dedi. Yükselen dolar hızla aşağıya düşmeye başladı. Azerbaycan,Sudan,Somali,Endenozya, Kuveyt ve bir çok İslam ülkesinde halk, Türkiye’ye destek için Dolar ve altınlarını bozup,Türk parasına çevirmeye başladı. Türk mallarının alınması için sosyal medya’dan kampayalar başlattılar.

Kısacası ; Türk milletinin birlik ve beraberliği dik duruşu getirdi ve tüm dünyada adeta kelebek etkisi yaratarak ABD ye tavırlar, çığ gibi büyüdü..

İlgili Makaleler

ABD’nin ünlü Tv kanalı CNN , Türkiye’ye karşı yaptırımların ABD borsasını etkilediğini ve borsanın değer kaybı yaşadığını yayınında belirtti. Her hamleleri kendi kalelerine gol olmaya başladı.

Meşhur sözdür “ öldürmeyen acı,seni güçlendirir.”

Türkiye’yi kontrol etmek için içimize sızmışlardı. Bu yapılara çok güveniyorlardı. Her hamlelerinde millet ve devlet el ele verdi ve başaramadılar. Başaramadıkları gibi de yıllardır emekle kurdukları yapıları, her hamleleri sonrası deşifre oldu. Hangi alandan saldırdılarsa Türkiye o alan da güçlenerek çıktı. Terör ile geldiler,hendekler ile savaş açtılar, gezi olayları ile kaos yaratmak için geldiler,  hakimler-savcılar ile geldiler,Dini gruplar ile geldiler,Darbe kalkışması ile geldiler ve şimdide para  ve iş birlikçileri, bazı iş adamları ve aileler ile geldiler ve yine başaramadılar. Başaramayacaklar da…

Her hamleleri BİZİ GÜÇLENDİRDİ.

YENİ DÜNYA DÜZENİ dedikleri düzenin, en önemli aktörü TÜRKİYE oldu.. Yeter ki biz içeride siyasi çekişmeleri bir yana bırakıp kucaklaşalım ve dışa karşı dik duralım… TÜRKİYE DAHA NELERİ BAŞARACAK, HEP BİRLİKTE GÖRELİM… Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin ve birliğimiz daim olsun inşallah. Sıkıntı yaşayacak olsak da unutmayalım yarınlar bizim..

Yorum

Başa dön tuşu