Yeni hastanede ilk ameliyat personele

Ortaca’da kısa süre önce yeni binasında hizmet vermeye başlayan Devlet Hastanesinde, ameliyathane de faaliyete geçti. İlk operasyon, hastane çalışanlarından Niyazi Köroğlu’na yapıldı.

Ortaca Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başlamasının ardından yeni hastanede ilk ameliyat kurum personeline yapıldı.

Hafta sonu rahatsızlanarak hastaneye gelen sağlık memuru Niyazi Köroğlu’na apandisit tanısı konuldu.

Op. Dr. Mustafa Bülent Aydın ve ekibi tarafından Köroğlu’na başarılı bir operasyonla gerçekleştirildi. Tam donanımlı olarak faaliyete geçirilen yeni ameliyathanede, ilk operasyon kurum personeline yapıldı.

Ameliyat sonrası hastane yöneticileri Başhekim Erol Çetinkaya, Başhekim Yardımcısı İsmail Sırıt, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Figen Aşkın, İdari ve Mali İşler Müdürü Salih Yıldırım ile İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Mehmet Harman, tedavisi devam eden Köroğlu’nu serviste ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başhekim Çetinkaya; “Yeni hizmet binamızda 3 ameliyathane, 1 doğum salonu ve 3 SDL odası ile modern ve steril koşullarda halkımıza hizmet veriyoruz.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu